Balustrady szklane Warszawa. Balustrady szklane wewnętrzne i zewnętrzne stosuję się na schody, antresole, balkony i tarasy. Pasują znakomicie do nowoczesnych wnętrz oraz tradycyjnej architektury. Dzięki hartowaniu oraz w wymaganych przypadkach laminowaniu balustrady stają się samonośne, bardzo stabilne i zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. 

 

Balustrady szklane Warszawa

Balustrady szklane – ponadczasowa elegancja i nowoczesność. Balustrady szklane, czy warto inwestować? Czy są wytrzymałe, aby służyły nam długimi latami? Z całą pewnością to ostatnimi czasy bardzo modna forma eleganckiego wykończenia domu. Coraz częściej możemy spotkać się z balustradami ze szkła. Szybka odmiana Twojego balkonu bądź tarasu za sprawą szklanych balustrad dodadzą nie tylko elegancji i nowoczesności, ale i również lekka zabudowa stanowić będzie idealne i szybkie połączenie w montażu balustrad.

Balustrady szklane znajdują także swoje zastosowanie wewnątrz budynków, na przykład przy zabezpieczeniu schodów, taki elegancki dodatek będzie komponował się tak naprawdę z każdym wnętrzem. Jakie są zalety szklanych balustrad, jakie wybrać, czym się kierować? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie szklanych balustrad.

Zalety balustrad szklanych

Od tego powinniśmy zacząć, jakie zalety posiadają balustrady szklane, czym się różnią od zwykłych, czy mają jedynie zalety? Poniżej te najważniejsze:

  • nowoczesny i elegancki design
  • dowolny kształt balustrad. Szkło można formować w dowolne kształty, gdzie swoje największe zastosowanie znajdzie przy tworzeniu balustrad na schody, które dość często są, chociażby kręte
  • szkło optycznie powiększa pomieszczenie, taras, czy balkon
  • dopasowują się do każdego wystroju
  • bardzo duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne
  • bezpieczeństwo, przy zbiciu balustrady szklanej nie powstają ostre odłamki. Balustrada rozsypuje się w malutkie drobinki, które uniemożliwiają skaleczenie

Jak każdy produkt balustrady szklane mają także swoje wady. Jednakże w perspektywie zalet, nie powinny one mieć większego znaczenia przy ich wyborze. Do wad balustrad szklanych możemy zaliczyć: ciekawskie spojrzenia przy szklanej balustradzie niestety do nas przenikną, jeśli oczywiście mieszkamy przy ruchliwej ulicy. Alternatywą mogą być balustrady w kolorze mlecznym, przy nich widoczność jest zdecydowanie mniejsza. Także utrzymanie czystości wymagać będzie nieco więcej pracy, każdy odcisk będzie widoczny na szklanej balustradzie Trzecią wadą, o ile można to tak ująć to koszta, balustrady szklane są nieco droższe od zwykłych. Czy te wady są aż tak kluczowe? Zdecydowanie przeważają za balustradami szklanymi ich zalety.

Rodzaje balustrad szklanych

Balustrady szklane możemy podzielić na balustrady zewnętrzne i wewnętrzne. Czym one się różnią, a może nie ma większego znaczenia, jakie zamówimy? Otóż nie, warto kierować się docelowym miejsce, gdzie balustrady mają być montowane.

Balustrady zewnętrzne

Balustrada szklana zewnętrzna to idealne dopełnienie tarasu, balkonu. Służy także zabezpieczeniu, można kolorystycznie dobrać je do elewacji budynku. Kolor szkła nie musi być przezroczysty, możemy postawić na odcienie mleczne bądź przyciemnione. Wspomniane wcześniej kwestie bezpieczeństwa mają także znaczenie pod względem nacisku na balustrady czy siły uderzenia. Jest to bardzo wytrzymała forma zabudowy balkonu.

Balustrady wewnętrzne

Balustrady szklane wewnętrzne to idealne dopełnienie każdego stylowego wnętrza. Zabezpieczenie schodów poprzez ich szklane wykończenie to nie tylko rutyna przypisana do biurowców i pomieszczeń firmowych. Coraz częściej szklane balustrady można znaleźć w domach prywatnych. Dzięki ich wykorzystaniu można w sprytny sposób powiększyć pomieszczenie.

Jak utrzymać balustrady szklane w czystości?

Wszelkie odciski palców są natychmiast widoczne na balustradach szklanych. Jednakże warto poświęcić chwilę na ich odpowiednie czyszczenie, aby cieszyć się widokiem eleganckiej nowoczesności w swoim domu. Odciski palców to nie jedyne ich bolączki, przy balustradach zewnętrznych będą to wszelkiego rodzaju zacieki, czy osadzające się pyłki drzew. Utrzymanie balustrad szklanych w czystości tak naprawdę nie wymaga specjalistycznych środków. Wystarczy zwykły płyn do mycia okien oraz papierowy ręcznik i wszelkie zabrudzenia znikną.

Balustrady szklane Warszawa

Czy wciąż zastanawiasz się nad wyborem? Balustrady szklane to nowoczesność w swoim wydaniu, klasyczny styl, który pasuje do każdego wnętrza czy elewacji budynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szklanych balustrad w DW GLASS.

Zobacz pozostała ofertę

Przewiń do góry