Panele szklane do kuchni – wady i zalety tego rozwiązania. Przestrzeń pomiędzy blatem a szafkami kuchennymi zawieszonymi nad nim, można wypełnić na kilka różnych sposobów. Jednym z rozwiązań jest między innymi specjalny panel kuchenny wykonany ze szkła hartowanego, odpornego na uszkodzenia i wahania temperatury. Jak każdy materiał, szkło również ma swoje zalety oraz wady.

Szkło z grafiką jest hartowane, dzięki czemu staje się wielokrotnie trwalsze. 
Dzięki ogromnym bazą grafik wybór jest praktycznie nieograniczony. Na druk nakładana jest również warstwa lakieru, dzięki czemu produkt staje się odporny na wodę.  

Panele szklane do kuchni

W tym przypadku pozornie kruche i delikatne szkło ma przede wszystkim więcej zalet. Ich wachlarz jest bardzo szeroki, od estetyki, przez modę po funkcjonalne możliwości dekoracji aż do trwałości i odporności na uszkodzenia. Jakie są zalety oraz wady tego rozwiązania? Czy szklane panele nadadzą się do wszystkich kuchni? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Panele szklane do kuchni

Zalety tego rozwiązania

Kuchenne panele szklane to rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb nowoczesnych osób poszukujących trwałych materiałów do eleganckiej i maksymalnie funkcjonalnej aranżacji w tym bardzo wymagającym wnętrzu. Przyjrzyjmy się ich zaletom i zobaczmy, czy mają jakieś wady!

Panele szklane do kuchni
Panele szklane do kuchni

Szklane panele do kuchni to produkty szyte na miarę, które można w pełni spersonalizować i indywidualnie dopasować do naszych potrzeb. Oto najważniejsze cechy i zalety paneli szklanych:

  • jest to nie tylko bezpieczny materiał, ale również bardzo elegancki, z gładką, odbijającą światło powierzchnią, która nada każdej kuchni nowoczesny i stylowy wygląd.
  • panele kuchenne ze szkła hartowanego są niezwykle trwałe i bezpieczne w użytkowaniu, wytrzymują ekstremalne temperatury (szczególnie ważne w pobliżu płyt indukcyjnych lub gazowych), promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne (nie uszkadzamy ich poprzez przypadkowe uderzenie garnkiem czy też patelnią)
  • panele szklane do kuchni można w dowolny sposób również spersonalizować. Co za tym idzie możesz w pełni je dopasować do kolorystyki i aranżacji kuchni, czy też do swojego gustu oraz preferencji.

Panele szklane do kuchni

Wady tego rozwiązania

Szklane panele kuchenne mają niewątpliwie wiele zalet. Są trwałe i świetnie wyglądają, ale mają też wady. Jest to rozwiązanie, które stosunkowo szybko się brudzi i może być trudne do utrzymania w czystości. Cała woda, olej, kropelki wody, kurz i odciski palców są widoczne w świetle, zwłaszcza na ciemnych kolorach paneli. Nie jest to jednak materiał, który nie da się wyczyścić! Wystarczy poświęcić na to więcej czasu w porównaniu do innych rozwiązań.

Niestety również szklany panel to bardzo restrykcyjny element wystroju, który nie pasuje do każdego wnętrza. Szkło jest najlepsze w nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych pomieszczeniach. Nie bardzo więc podpasuje do kuchni w stylu rustykalnym czy też vintage.

Panele szklane do kuchni to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdej nowoczesnej kuchni. Oprócz niepowtarzalnych zalet w postaci bezpieczeństwa czy też możliwości personalizacji, dodają wnętrzu lekkości oraz tworzą niepowtarzalny klimat. Są również niezwykle trwałe oraz przede wszystkim odporne na wysokie temperatury czy też wilgoć, których to nigdy nie brakuje w kuchni. Zakład Szklarski w Warszawie DW Glass zajmuje się profesjonalnym doradztwem, tworzeniem oraz montażem wszelkich szklanych elementów Twojego domu. Specjalizujemy się nie tylko w szklanych panelach kuchennych, ale również kabinach prysznicowych czy balustradach. Nasze wieloletnie doświadczenie sprosta wszelkim wymaganiom naszych klientów. Dlatego nie czekaj i skontaktuj się z nami! W zamian dostaniesz w pełni profesjonalne szklane panele do kuchni, zrealizowane w najszybszym możliwym terminie, pod uzgodniony wcześniej wymiar.

Zobacz również:

Przewiń do góry