Szkło dobierane jest odpowiednio do rodzaju zabudowy oraz preferencji klienta. Występują tutaj szkła przeźroczyste, satynowe, szkło grafitowe oraz czarne szkło „marblit”. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również szkła ornamentowe powracają do naszych wnętrz. Ze względu na trwałość i bezpieczeństwo szkło jest hartowane, a osadzane jest zazwyczaj w aluminiowych profilach  

Zabudowy Szklane Warszawa

Ścianki i zabudowy szklane to często spotykane rozwiązanie w obiektach użyteczności publicznej, biurach i instytucjach. Duża szklana powierzchnia pozwala w estetyczny sposób podzielić lub zamknąć daną przestrzeń. Wykonujemy zabudowy szklane na zamówienie na terenie całej Warszawy. 

Zapraszamy do kontaktu z nami.

Prezentacja wykonanych projektów

Jakie konstrukcje składają się na zabudowy szklane? 

Ścianki i zabudowy szklane już od wielu lat zajmują miejsce w obiektach użyteczności publicznej. Pozwalają optymalnie podzielić, odseparować przestrzeń w pomieszczeniu oraz wizualnie ją wyeksponować.

Zabudowy szklane – rodzaje i formy:

 • ścianki szklane;
 • przeszklenia ścian wewnętrznych;
 • zabudowy całoszklane;
 • parawany szklane;
 • przegrody szklane. 

Ściany szklane

Całe ściany szklane oddzielają poszczególne pomieszczenia, jednocześnie zapewniając dostęp światła dziennego. Dodatkowo szklane konstrukcje znacznie ograniczają przenikanie dźwięków. Elegancki i prosty sposób na zaprojektowanie nowoczesnego i bogatego wnętrzna.

Ścianki szklane

Ścianki szklane w mniejszych pomieszczeniach w stylu loft mogą pełnić funkcję reprezentacyjną, a także ozdobną. Na przykład ścianki z mlecznego szkła, transparentne, przezroczyste lub barwione zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjne ścianki działowe. Mogą one całkowicie odmienić wystrój wnętrza, wydzielając poszczególne strefy funkcjonalne. 

Przegrody szklane 

Przegrody szklane doskonale sprawdzają się w roli ścianek biurowych. Przepuszczają światło, zatrzymują hałas, optycznie powiększają także wnętrze biura. 

Z czego wykonywane są ściany szklane? 

Standardowo szklane ściany działowe budowane są ze szkła hartowanego float lub optiwhite. Szyba poddawana procesowi hartowania jest przede wszystkim bardziej wytrzymała niż standardowa. Taka szyba będzie również bardziej odporna na zaginanie, rozbicie czy powstawanie innych uszkodzeń. To, co jest ważne, to fakt, że szyba poddawana hartowaniu może być produkowana tylko na wymiar, ponieważ takiego szkła nie można później przycinać ze względu na utratę swoich właściwości.

Dzięki wyjątkowej wytrzymałości szkło hartowane jest materiałem cenionym przez architektów, powszechnie wykorzystywanym zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i użytkowym.

Aby jeszcze bardziej podnieść walory wizualne szklanych ścianek działowych, wykonujemy również lakierowanie, piaskowanie, grawerowanie, podświetlenie LED-ami czy umieszczanie grafiki. Nasze konstrukcje szklane cechuje najlepsza jakość wykonania oraz wysoka estetyka.

 

Dlaczego warto zdecydować się na szklanki działowe szklane? 

Szklane ścianki biurowe posiadają wiele zalet. Zastosowanie szkła hartowanego sprawia, że są bezpieczne i odporne na uszkodzenia. Doskonale rozświetlają wnętrze biurowe oraz nadają mu nowoczesnego charakteru. Za pomocą przeszkleń ścian wewnętrznych w estetyczny sposób możemy podzielić jedno pomieszczenie na kilka mniejszych, a efekt ten nie będzie przytłaczający.

Ogromne możliwości w zakresie doboru przeszkleń (rodzaju szkła, zastosowania elementów dekoracyjnych), jak również systemu, w jakim będą się otwierały drzwi, pozwala zaaranżować komfortową i nowoczesną przestrzeń biurową. Zabudowę szklaną można ustawić w dowolnym miejscu w linii prostej, po skosie albo po łuku. 

 • tworzymy przeszklenia szklane pod indywidualne zamówienie;
 • w swojej pracy wykorzystujemy najlepszej jakości materiały;
 • realizujemy szklane zabudowy wraz z drzwiami wahadłowymi (otwieranymi w obie strony) lub przesuwnymi; 
 • wykonujemy zabudowy szklane w wersji przezroczystej, matowej, lakierowanej
 • dodatkowo ozdabiamy ścianki działowe dekoracyjną folią, która nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru;
 • tafle szklane mogą być w dowolnym wymiarze i kolorze;
 • oferujemy możliwość ozdabiania ścian działowych oraz przegród szklanych własną grafiką. 

Gdzie sprawdzą się przeszkolenia ścian wewnętrznych? 

Zobacz pozostała ofertę

Przewiń do góry