Zabudowa szklana w mieszkaniu

Zabudowy szklane – jakie funkcje pełnią? Jak się okazuje – jest ich całkiem sporo! Czym jest szklana zabudowa? To nic innego jak nowoczesne rozwiązanie architektoniczne i dekoracyjne, które polega na wykorzystaniu szkła do tworzenia ścian, drzwi, przegród, fasad oraz innych elementów konstrukcyjnych w budynkach. Zabudowa szklana znajduje zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Dzięki zabudowie szklanej – możemy rozdzielić przestrzenie, a przy tym nie tracić efektu przestronności wnętrza. Zabudowy szklane cieszą się dziś ogromną popularnością – w dużej mierze dzięki temu, że pasują do niemalże każdego stylu urządzenia domu, przestrzeni biurowej czy mieszkania, stając się praktycznym i ponadczasowym elementem ich aranżacji!

Jakie konstrukcje składają się na zabudowy szklane?

Jeśli chodzi o zabudowy szklane – należy do niej szereg konkretnych konstrukcji, między innymi takich jak:

ścianki szklane – czyli przegrody wykonane ze szkła, które stosuje się zarówno w wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz. Ścianki tego typu posiadają szerokie zastosowanie w nowoczesnej architekturze i wnętrzarstwie, najczęściej jednak stosowane są w biurach i przestrzeniach komercyjnych (na przykład open space) oraz na salach konferencyjnych. Wysokiej jakości ścianki szklane wykorzystamy również w domach i mieszkaniach – chociażby w łazienkach, gdzie niejednokrotnie pełnią rolę przegrody prysznicowej. Ścianki szklane mogą być zarówno przezroczyste, matowe, jak i posiadać dopasowane do stylu wnętrza nadruki – dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie! Trwałe i solidne ścianki ze szkła możemy spotkać także w hotelach i restauracjach – gdzie tworzą eleganckie, nowoczesne przestrzenie, wydzielając przy tym konkretne strefy. Do najważniejszych zalet ścianek szklanych należy oczywiście wysoka estetyka, przepuszczalność światła, tworzenie efektu przestronnego wnętrza (co sprawdza się przede wszystkim w niewielkich rozmiarów pomieszczeniach) oraz izolacja akustyczna, wspierająca pracę w biurach oraz na salkach konferencyjnych.

  Szafa ze szklanymi drzwiami do sypialni - czy to ciekawe rozwiązanie?

przeszklenia ścian wewnętrznych – to elementy architektoniczne, które wykorzystują szkło do częściowego lub całkowitego pokrycia ścian wewnętrznych w budynkach. Stosowanie przeszklenia w ścianach ma na celu głownie poprawę estetyki, funkcjonalności oraz komfortu użytkowania przestrzeni. Przeszklenia są często wykorzystywane w biurach – chociażby do tworzenia podziałów między stanowiskami pracy, co pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni oraz lepsze doświetlenie wnętrz. Przeszklenia mogą także oddzielać różne strefy w mieszkaniach, takie jak kuchnia i salon, bez utraty naturalnego światła oraz tworzyć klasyczne, eleganckie przegrody, które zapewniają prywatność i stylowy wygląd, szczególnie w połączeniu z matowym szkłem. W zależności od potrzeb oraz oczekiwanych efektów – możemy zastosować przeszklenia wykonane ze szkła matowego, przezroczystego czy barwionego na wybrany przez nas kolor.

zabudowy całoszklane – to nic innego jak systemy konstrukcyjne, w których głównym materiałem budowlanym jest szkło. Przy pomocy zabudowy cało szklanej możemy stworzyć zarówno ścianę, przegrodę, fasadę, drzwi czy inne elementy architektoniczne. Niezwykle estetyczne, optycznie powiększające przestrzeń zabudowy cało szklane charakteryzują się minimalistycznym i nowoczesnym wyglądem, który doda elegancji każdemu wnętrzu. Ich zastosowanie opiera się nie tylko na domach, mieszkaniach czy biurach, ale rownież galeriach handlowych czy instytucjach publicznych, gdzie służą do atrakcyjnej ekspozycji produktów, a dzięki przepuszczalności światła, poprawiają komfort użytkowników tego typu przestrzeni.

parawany szklane – czyli ruchome, solidne przegrody wykonane ze szkła, które służą do dzielenia przestrzeni wewnętrznych w elastyczny i estetyczny sposób. Parawany tego typu są wykorzystywane zarówno w domach, biurach, jak i przestrzeniach komercyjnych. Do najważniejszych ich atutów należą kwestie takie jak estetyczny, nowoczesny wygląd – wpisujący się w każdy design! – przepuszczalność światła (dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa), ruchomość (co sprawia, że parawany są łatwe do przesunięcia), możliwość uzyskania efektu kameralnej, prywatnej atmosfery (jeśli zastosujemy w parawanie matowe bądź ciemne szkło) oraz wysoka trwałość i bezpieczeństwo (szczególnie wtedy, kiedy parawan został wykonany z hartowanego szkła).

  Szkło dekoracyjne - rodzaje i zastosowanie

przegrody szklane – umożliwiają one tworzenie podziałów w pomieszczeniach, zachowując jednocześnie przepuszczalność światła i optyczne wrażenie przestronności. To praktyczne, wygodne i bardzo przyjemne dla oka rozwiązanie dla osób, które chcą oddzielić jedną przestrzeń od drugiej. Przegrody ze szkła sprawdzają się miedzy innymi do podziału pomieszczeń takich jak salon i jadalnia czy sypialnia oraz prywatna łazienka. Przegrody szklane z powodzeniem zauważymy też w wielu restauracjach i hotelach – gdzie wpływają nie tylko na funkcjonalność, ale i estetykę wnętrz.

Zabudowy szklane – gdzie sprawdzi się szkło przezroczyste?

Uniwersalne szkło przezroczyste w zabudowach szklanych znajduje szerokie zastosowanie w różnych typach budynków, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. Do jego najważniejszych zalet należy przepuszczalność światła oraz pozytywny wpływ na estetykę pomieszczeń – co sprawia, że są wybierane przez osoby, które poszukują obu tych cech w jednym produkcie. Jeśli zastanawiasz się w jakiego typu wnętrzach zabudowy szklane przezroczyste będą prezentowały się najlepiej – warto zapoznać się z naszymi propozycjami!

Biura i przestrzenie komercyjne

W biurach i przestrzeniach komercyjnych zabudowy szklane sprawdzą się jako ścianki działowe – umożliwiając tym samym podział pracy bez utraty wrażenia przestronności czy dostępu do pożądanego przez wielu z nas światła naturalnego. Przezroczyste, nowoczesne przegrody mogą oddzielać także sale konferencyjne, pozwalając na obserwację z zewnątrz. Innym zastosowaniem przezroczystej zabudowy szklanej może okazać się też hotelowa recepcja – która stanie się elegancka i bardziej prestiżowa. Dzięki przezroczystości szkła – recepcjonista nadal może utrzymywać kontakt wzrokowy z klientem, jednak całość aranżacji nabiera wówczas bardziej ekskluzywnego charakteru.

Mieszkania i domy

W domach oraz mieszkaniach przezroczyste zabudowy szklane oddzielają zwykle poszczególne pomieszczenia – na przykład jadalnię od salonu. Dzięki temu, że jednocześnie zachowują one przytulność wnętrza – coraz to więcej osób decyduje się na ich zastosowanie. Choć elementy tego typu wymagają regularnego czyszczenia – nie bójmy się zaaranżować ich również w łazienkach (szczególnie tych, które przynależą do jednego, określonego pomieszczenia, na przykład sypialni). Decydując się na montaż szklanej zabudowy w swoim domu – możesz być pewien, że wywoła ona efekt “wow” wśród odwiedzających Cię gości!

  Jak wiercić otwory w szkle?

Przestrzenie publiczne

Wysokiej jakości, przezroczyste szkło tworzy eleganckie i przejrzyste przestrzenie, które zachęcają klientów do zakupów. Co ciekawe, przezroczyste przegrody mogą być stosowane do podziału przestrzeni wspólnych, takich jak korytarze i place, bez utraty przepuszczalności światła. Nie bez powodu szklane elementy są tak często obecne w różnego typu galeriach handlowych czy muzeach – tworząc fantastyczną, nowoczesną atmosferę danego miejsca, a tym samym pozytywnie wpływając na samopoczucie  odwiedzających określoną przestrzeń.

Zabudowy szklane pełnią szereg istotnych funkcji – zarówno pod katem designu, jak i praktyczności. Wybierając zabudowę tego typu do swojej przestrzeni – zwróćmy uwagę na tę firmę, która cieszy się pozytywnymi opiniami na rynku, a przy tym oferuje nam swoje fachowe doradztwo na każdym etapie wykonywania prac.

Czytaj więcej:

Balustrady szklane – w jaki sposób je zastosować?

Lustra na zamówienie – modny dodatek do każdego wnętrza!

Drzwi szklane przesuwne – kiedy warto zdecydować się na ich zakup?

5 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie dekoracyjnego szkła w Twoim domu

Czy szkło dekoracyjne w kuchni – może odświeżyć Twoją kuchnię?

Przewiń do góry