Drzwi szklane przesuwne wady i zalety?

Wszystko ma swoje wady i zalety to pewne, jednakże drzwi szklane przesuwane skłaniają się jednak ku większej liczbie zalet. Dlaczego? To coraz bardziej modna metoda instalowania drzwi w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Co bardzo ciekawe to to, że drzwi szklane pięknie wkomponują się w tak naprawdę każde wnętrze, będą wyglądały uniwersalnie. Jednakże nic nie ukrywając przedstawimy zarówno zalety jak i wady szklanych przesuwnych drzwi.

Zalety szklanych drzwi przesuwanych

Z pewnością z zaletami będzie najłatwiej, dlaczego? Wspomniany wcześniej uniwersalizm takich drzwi idealnie jest w stanie wkomponować się zarówno w ciepłe wnętrze, jak i minimalistyczne chłodne. Tak naprawdę nie ogranicza nas tutaj nic, odpowiedni projekt, wykonanie, a wnętrze będzie prezentować się gustownie. Wykonanie projektu jest podstawą, wszystko zależne jest od oczekiwań klienta. Można wykonać drzwi szklane przesuwane w taki sposób, aby nie były widoczne, nie zajmowały przestrzeni. Jednakże można także dokonać podziału pomieszczenia, dając mu przestrzeń, działając optycznie. Kolejną zaletą będzie oczywiście sprytne wykorzystanie w małych pomieszczeniach, opcja przesuwanych drzwi jest dodatkowo zaoszczędzeniem miejsca, tak bardzo ważnego jeśli mamy do czynienia na przykład z małą łazienką, zastosowań jest wiele. Z technicznych kwestii warto dodać, że takowe drzwi są odporne na wilgoć, gdyż wykonane są ze szkła nie ma tutaj możliwości wypaczenia się. Mimo materiału wykonania należy zaznaczyć, że drzwi szklane przesuwne są także bardzo bezpieczne. Dlaczego? Drzwi wykonane są z wysokiej jakości materiałów, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a w momencie stłuczenia nie stanowią zagrożenia dla użytkowników.

Zalety szklanych drzwi przesuwanych:

  • nowoczesny i uniwersalny design
  • możliwość zaoszczędzenia miejsca
  • odporność na wilgoć
  • bezpieczeństwo użytkowania

Wady szklanych przesuwanych drzwi

Niestety wady także się zdarzają, jednak warto dodać, że będą to bardzo indywidualne kwestie. Pierwszą jaką należy dodać to z pewnością dyskomfort braku intymności. Szklane drzwi jednak będą przepuszczać ciekawskie spojrzenia, nawet jeśli zostaną wykonane w matowym szkle. Trzeba się z tym liczyć, jednakże czy tylko? Jeśli kwestia intymności, przepuszczania światła jest znacząca to może się nią okazać także słaba izolacja akustyczna. Drzwi szklane jednak nie będą idealnie wygłuszać hałasów. I ostatnia chyba zmora każdej osoby, która zwraca uwagę na szczegóły to widoczne odciski palców na drzwiach szklanych. Jest to kwestia dbania o czystość, ale czy może przesłonić zalety użytkowania szklanych drzwi? Na to pytanie powinien odpowiedzieć sobie każdy użytkownik zainteresowany takim rozwiązaniem.

  Bezpieczeństwo szkła - jakie są najlepsze rozwiązania?

Czy warto zainstalować drzwi przesuwane szklane?

Pomijając wady, które tak naprawdę mogą okazać się dla niektórych błahe warto pokusić się o instalację drzwi szklanych. Forma przesuwna drzwi jest idealnym rozwiązaniem do małych wnętrz, ale nie tylko. Szkło prezentuje się uniwersalnie przy różnorakich aranżacjach. Usługi DW GLASS spełnią wszystkie oczekiwania, służymy doradztwem oraz wykonaniem drzwi szklanych przesuwanych najwyższej jakości.

Przewiń do góry