Szklane kabiny prysznicowe. Jakie wybrać szkło do kabiny prysznicowej, niby takie proste pytanie, jednak warto się nad nim nieco pochylić. Wybór ten ma nam posłużyć na lata, zatem warto zastanowić się jakiego rodzaju szkło będzie dla nas najodpowiedniejsze. Sama kabina prysznicowa w łazience stanowi jej centrum, dlatego jej wybór będzie kluczowy pod względem funkcyjnym, ale i także wizualnym. Warto zastanowić się jakie mamy oczekiwania pod względem kabiny prysznicowej, pozwoli to na wybranie odpowiednich materiałów.

Czym różnią się szkła do kabiny prysznicowej, niby takie same, a jednak różne?

Co najważniejsze to grubość szkła kabiny prysznicowej. Różnią się one pod tym względem, jednakże duże znaczenie ma także sam kształt szkieł. Na rynku dostępne są przeróżne modyfikacje szkieł, wszystko zależnie od producentów kabin.

Rodzaje szkieł do kabin prysznicowych:

  • szkło bezbarwne, transparentne, nie posiada żadnych wzorów czy faktur. Zwyczajne szkło, jednakże należy dodać, że zabezpieczona technologią hydrofobową. Ma to na celu odpychanie cząsteczek wody oraz większą odporność na kamień i zacieki
  • szkło matowe. Ten rodzaj szyby zapewnia zdecydowanie większa dyskrecję. W całości matowe, bądź wykonane w różnego rodzaju wzory zapewniają większego rodzaju komfort, intymność
  • szkła ornamentowe. To szkło dla klientów, którzy oczekują konkretnych wzorów na szkle. Może być nim pokryta cała kabina, bądź poszczególne jej elementy.
  • Szkło grawerowane. Tutaj mamy do czynienia z nieco bardziej ekskluzywną usługą. Istnieje także możliwość zamówienia pod klienta konkretnego logo, albo chociażby indywidualnego zdjęcia.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze szkła do kabiny prysznicowej?

Wydaje się to błahą kwestią jednak warto poświęcić jej nieco więcej czasu. Kabina będzie użytkowana nie kilka dni, a lata więc warto dokonać odpowiedniego wyboru, czy to grubości szkła kabiny czy chociażby dodatkowych opcji.

Jakie szkło wybrać do kabiny prysznicowej?
Jakie szkło wybrać do kabiny prysznicowej?

Przede wszystkim na początku efekt wizualny, to coś na co zwraca w pierwszej kolejności uwagę każdy klient. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kolory szkła takie jak: satynowe, ornamentowe, Float, grawerowane oraz najnowszy trend na rynku zdobienie metodą fusing. Efekt wizualny jest bardzo indywidualny, dlatego także warto zaznajomić się z każdą opcją jaką mamy do wyboru.

Utrzymanie czystości w kabinie prysznicowej

Łatwość utrzymania kabiny w czystości. To z pozoru nie zwracająca uwagę cecha, jednak przy dłuższym użytkowaniu już naprawdę wiele zmienia. Wybór szkła do kabiny prysznicowej, które będzie łatwe w czyszczeniu to podstawa. Ta kwestia zależna jest od materiału wykonania szkła. Warto dodać, że szkło ortamentowe posiadające konkretny wzór z całą pewnością będzie wygodniejsze w utrzymaniu czystości. Zacieki będą dużo mniej widoczne dla oka, dlatego też nie trzeba będzie tak często przecierać szyby.

Które szkło w takim razie będzie najlepszym wyborem do kabiny prysznicowej?

Argumentów tak naprawdę jest wiele, są za i także przeciw. Najprościej ujmując to ile gustów tyle wyborów. Wszystko zależy od preferencji, od tego jaki materiał wybierzemy. Czy zdecydujemy się na typową klasykę, czy raczej nowoczesne standardy i szkła grawerowane? Kwestia gustu, jednakże warto dodać, że tą decyzję należy podjąć świadomie. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko sam efekt wizualny, co w dużej mierze jest oczywiste, ale także późniejsze użytkowanie tejże kabiny.

Każdy ma inny gust to pewne, jednak mimo to należy kierować się zdrowym rozsądkiem i funkcjonalnością. Ostatnią i równie ważną kwestią jest to, że o każde szkło w kabinie trzeba odpowiednio dbać. Jeśli nie zachowamy odpowiedniego czyszczenia, efekt nie będzie zadowalający.

Przewiń do góry