Drzwi szklane przesuwne

Drzwi szklane w biurze.  Drzwi szklane Warszawa. W  nowoczesnych biurach szklane drzwi są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. Czy szklane drzwi
w biurze to dobry pomysł? Jakie są wady i zalety zainstalowania w biurze szklanych drzwi?

Drzwi szklane Warszawa. Obecnie szkło jest bardzo często wybieranym materiałem wykończeniowym, głównie ze względu na jego funkcjonalność oraz niezwykle estetyczny wygląd i szerokie możliwości zastosowania. Szklane drzwi zarówno w biurze, jak i w przestrzeni prywatnej podkreślają nowoczesny charakter pomieszczenia, nadają lekkości i tworzą niepowtarzalny design.

Szklane drzwi w biurze  – zalety

Drzwi szklane wewnętrzne optycznie zwiększają przestrzeń

Szklane drzwi różnią się od tradycyjnych m. in. większą przepuszczalnością światła, dzięki czemu można mieć wrażenie przebywania w dużo większym pomieszczeniu niż w rzeczywistości. W przypadku wielu osób ma to kolosalne znaczenie dla dobrego samopoczucia, ponieważ czują się zdecydowanie lepiej niż w ciasnym i słabo oświetlonym pokoju. Szklane drzwi umożliwiają optymalne wykorzystanie światła dziennego i ma to wpływ nie tylko na komfort pracy, ale również na jej jakość.

Zainstalowanie w biurze drzwi szklanych ma jeszcze dodatkowy, ekonomiczny wymiar – mianowicie pozwala na oszczędności w zużyciu energii, a co za tym idzie – zmniejszenie opłat za prąd.

Drzwi szklane w biurze zmniejszają poczucie izolacji od współpracowników

W biurze  ważna jest możliwość stworzenia własnej, prywatnej przestrzeni, która sprzyja skupieniu i efektywnej pracy. Pracownicy jednak cenią sobie również możliwość choćby kontaktu wzrokowego z pozostałymi członkami zespołu, a takie perspektywy zapewnia właśnie  zastosowanie drzwi szklanych. Drzwi szklane Warszawa dają gwarancję, że pomimo przebywania w oddzielnym pokoju / pomieszczeniu nie czujesz się odizolowany, co
w dłuższej perspektywie może niekorzystnie wpływać na wyniki Twojej pracy.

Człowiek potrzebuje kontaktu z drugą osobą dla utrzymania  równowagi psychicznej, a przebywanie codziennie co najmniej 8 godzin w samotności może mieć zdecydowanie destrukcyjny wpływ i zniechęcać do miejsca pracy.

  Drzwi loftowe szklane przesuwne?

Drzwi szklane w biurze wykonane ze szkła hartowanego  nie stwarzają zagrożenia, są w pełni bezpieczne

Szklane drzwi Warszawa, wbrew pierwszemu wrażeniu, że szkło łatwo może ulec zniszczeniu i stanowić zagrożenie dla osób przebywających w pobliżu, wykonywane są z mocnego i odpornego rodzaju szkła – szkła hartowanego. Zwykłe szkło  – w przeciwieństwie do szkła hartowanego – łatwo uszkodzić, więc wykorzystanie go na drzwi w biurze rzeczywiście nie jest dobrym pomysłem. Natomiast drzwi ze szkła hartowanego są trwałe i dużo odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i doskonale sprawdzają się w miejscach, z których korzysta większa ilość osób.

Nawet w przypadku rozbicia drzwi  ze szkła hartowanego ryzyko poważnych skaleczeń jest niewielkie. Dzięki swoim właściwościom szkło hartowane nie tłucze się, ale pęka lub rozbija na małe kawałki o tępych krawędziach, które nie stanowią zagrożenia dla ludzi.

Drzwi szklane w biurze to nowoczesny design i elegancja

Drzwi szklane idealnie pasują do biura. Świetnie komponują się z neutralnymi kolorami i tworzą dopasowaną całość z minimalistycznymi trendami najczęściej obowiązującymi w biurach.  Szklane drzwi  są niezwykle eleganckie, a dodatkowo doskonale podkreślają profesjonalny  charakter pomieszczeń biurowych.

Drzwi szklane ze szkła barwionego

Nie wszystkie biura są stonowane i wyposażone zachowawczo. Wiele nowoczesnych biur tworzy własne standardy, czego przejawem są żywe, intensywne kolory oraz kreatywne wykorzystanie przestrzeni biurowej. W jaki sposób?

Doskonałym rozwiązaniem jest zamówienie u Szklarz Warszawa drzwi szklanych ze szkła hartowanego barwionego. Wybierając kolorystykę kierujesz się wyłącznie własnym gustem oraz ewentualną chęcią  dopasowania  barwy drzwi do  wyposażenia wnętrza i jego stylu. Kolor drzwi może kreatywnie ożywiać pomieszczenie
i przykuwać uwagę. Dlaczego więc nie wykorzystać szklanych drzwi w szerszym zakresie?

Wykorzystaj szklane drzwi w biurze jako powierzchnię reklamową, umieść na nich logo firmy lub kluczowe informacje dotyczące działalności, a z pewnością zostaną zapamiętane przez odwiedzających.

  Szafa ze szklanymi drzwiami do sypialni - czy to ciekawe rozwiązanie?

Drzwi szklane w biurze – wady

 • Minusem zastosowania szklanych drzwi w biurze jest ograniczenie prywatności, a to z kolei może mieć negatywny wpływ na koncentrację. Nie wszystkim odpowiada świadomość, że cały czas są obserwowani, a  im samym trudniej skupić się przy możliwości nieograniczonej obserwacji innych.  Prostym rozwiązaniem takiego problemu jest zastosowanie drzwi ze szkła matowego – nie tracą na elegancji i nadal przepuszczają światło,
  a jednocześnie ograniczają pole widzenia i zmniejszają ilość docierających  bodźców.
 • Drzwi szklane charakteryzują się słabszą izolacją akustyczną. Odgłosy z zewnątrz są niezwykle irytujące podczas pracy, utrudniają skupienie  i często przeszkadzają zarówno w rozmowach telefonicznych, jak i podczas firmowych zebrań czy spotkań z klientami.  Dźwiękoszczelność szklanych drzwi w dużym stopniu zależy od rodzaju futryny i prawidłowego montażu, dlatego ważne jest, aby zamówić je wraz z montażem
  w profesjonalnej firmie.  Szklarz Warszawa / Drzwi szklane warszawa

Drzwi szklane w biurze – gdzie zamówić?

Zamontowanie szklanych drzwi w biurze ma więcej zalet niż wad więc warto się na nie zdecydować.  Szukasz idealnych drzwi szklanych do swojego biura? W Warszawie jest takie miejsce, które sprosta nawet najbardziej niestandardowym wymaganiom – DW GLASS / Szklarz Warszawa / Zakład szklarski Warszawa / 

Produkujemy i montujemy elementy szklane

 • drzwi szklane
 • drzwi przesuwne
 • kabiny prysznicowe
 • balustrady
 • lustra
 • szkło lakierowane
 • szkło z grafiką
 • zabudowy szklane.

Wysoka jakość naszych usług wynika z używania doskonałych materiałów oraz wiedzy, doświadczenia
i zaangażowania pracowników. Zapraszamy do kontaktu 516 – 828 – 470   lub  biuro@dwglass.pl

Zobacz również:

 

 

Przewiń do góry