Szafa ze szklanymi drzwiami do sypialni

Szafa ze szklanymi drzwiami do sypialni. Wybierając wymarzoną szafę do sypialni, warto rozważyć wersję wzbogaconą o szklane drzwi. Pozwolą one dodać oryginalności wnętrzu, a także urozmaicić styl sypialni. Bez trudu można dopasować szafę do potrzeb.

Czy to ciekawe rozwiązanie?

Szafa ze szklanymi drzwiami do sypialni

Do jakiej sypialni pasuje szafa ze szklanymi drzwiami?

Szafa ze szklanymi drzwiami jest doskonałym wyborem do sypialni utrzymanych w różnorodnych stylach. Najczęściej wybierana jest do wnętrz utrzymanych w stylu glamour, ze względu na mnogość błyszczących powierzchni.

Szafa ze szklanymi drzwiami do sypialni
Szafa ze szklanymi drzwiami do sypialni

Szklane drzwi doskonale uzupełnia także sypialnie nowoczesne. Kolorowe lub białe szkło doskonale dopasuje się do monochromatycznego wnętrza.

Szafy ze szkłem lub lustrem są szczególnie polecane w przypadku małych pomieszczeń. Dzięki temu całość wydaje się optycznie lżejsza, a pokój większy.

Jakie szkło będzie najlepsze do szafy w sypialni?

Wybierając szkło do szafy, należy kierować się zarówno względami estetycznymi, jak i praktycznymi. Najlepszym rozwiązaniem będzie szkło bezpieczne. Jednym z jego rodzajów jest szkło hartowane. Zewnętrznie niczym nie różni się od tradycyjnego, lecz jest znacznie bardziej odporne na uszkodzenia.

Dodatkowo, w przypadku stłuczenia, rozbija się na wiele kawałków, lecz o tępo zakończonych krawędziach. Pozwala to bezpiecznie posprzątać odłamki, bez obawy o skaleczenie.

W przypadku zamontowania szafy ze szkłem niezależnie od użytego rodzaju konieczne jest zastosowanie szczególnej ostrożności podczas użytkowania. Nawet bezpieczne szkło nie chroni przed koniecznością wymiany, jeśli dojdzie do stłuczenia.

W obrębie szkła montowanego w szafach do sypialni najczęściej wybierane są szyby lakierowane lub matowe. Dzięki nim możliwe jest stworzenie szafy idealnie dopasowanej do wnętrza oraz indywidualnych preferencji.

Szafy ze szkłem – lustro czy szkło ornamentowe?

Szafy w sypialniach mogą pełnić funkcję nie tylko praktyczną, ale także ozdobną. Dzięki zastosowaniu szkła ornamentowego lub lustra można wprowadzić ciekawy element wizualny, nawet do minimalistycznego wnętrza.

  Drzwi szklane przesuwne wady i zalety

Dzięki zamontowaniu lustra w szafie pod zabudowę można optycznie powiększyć pomieszczenie i jednocześnie zapewnić dobie wygodne lustro. Jest to kluczowe w przypadku niewielkich sypialni. Warto także pamiętać, że dzięki umiejętnemu zastosowaniu lustra, nawet wyjątkowo szeroka i masywna szafa, optycznie stanie się lżejsza.

Szafy wyposażone w lustro doskonale dopasują się do wnętrza glamour, ale także boho i nowoczesnego.

Natomiast szafy z szybami ornamentowymi pozwalają nadać wnętrzu niepowtarzalny wygląd. Obecnie na rynku dostępne jest wiele, trójwymiarowych wzorów. Szafy z szybami ornamentowymi są także wyjątkowo praktyczne. Dzięki zastosowaniu wypukłej struktury, na szybach tego rodzaju nie widać odcisków palców ani rys.

Zalety szafy ze szklanymi drzwiami

Szafy ze szklanymi drzwiami do sypialni mają szereg zalet, dzięki którym stają się coraz bardziej popularne. Pozwalają wyjątkowo łatwo dopasować kolorystykę oraz styl do indywidualnego gustu właścicieli. W zależności od wybranego rodzaju szkła, szafy tego rodzaju mogą być wyjątkowo minimalistyczne i nowoczesne, ale także tradycyjne, utrzymane w klasycznych wzorach.

Wybierając szkło, należy brać pod uwagę specyfikę korzystania – niektóre rodzaje mogą być bardziej odporne na zabrudzenia i zarysowania.

Szafy ze szkłem mogą być także wyposażone w indywidualnie wybraną grafikę. Dzięki temu taka szafa może być doskonale dopasowana do gustu, również w przypadku sypialni dziecięcych. Grafika z ulubionym bohaterem z pewnością fantastycznie urozmaici pokój.

Szukając odpowiednich rozwiązań warto sprawdzić ofertę www.dwglass.pl

Zobacz również:

 

Przewiń do góry