Szkło nad blatem w kuchni

Szkło nad blatem w kuchni. Szkło dekoracyjne jest coraz bardziej popularne. Pozwala urządzać wnętrza według nowoczesnych trendów
i stylizować je o wiele ciekawiej, niż w przypadku opatrzonych i nieco już nudnych płytek ceramicznych. Szkło jest nie tylko ozdobnym i funkcjonalnym elementem wyposażenia kuchni, jest również szalenie eleganckie i tworzy  niepowtarzalny, wyjątkowy design.

Jeśli planujesz zmianę  wystroju swojej kuchni – pomyśl o panelach szklanych.  Są niezwykle praktyczne i efektowne, pięknie się prezentują  i sprawią, że Twoja kuchnia zyska  indywidualny styl i klimat.  W wielu rodzinach kuchnia jest pomieszczeniem, w którym najczęściej spotykają się wszyscy domownicy, to tutaj ” bije serce domu”, warto więc zadbać, aby było to miejsce wygodne, o wysokim poziomie estetyki.

Panele szklane –  czy warto je zamontować w  kuchni?

Panele szklane w kuchni to zarówno element ozdobny, jak i funkcjonalne wykończenie ściany. Panele nad kuchennym blatem są praktyczne i doskonale zastępują tradycyjne płytki, tzw. glazurę, która dość szybkim krokiem zmierza do lamusa.

Szkło nad blatem w kuchni
Szkło nad blatem w kuchni

W kuchni najczęściej stosuje się szkło hartowane, głównie ze względu na jego wytrzymałość, odporność na urazy mechaniczne oraz duże możliwości montażu  – można w nim wiercić dziury, co znacznie poszerza pole manewru
i zwiększa zakres zastosowań.

Panele z hartowanego szkła są doskonałą alternatywą dla płytek ceramicznych, montowane nad blatem pełnią nie tylko rolę ozdobną, ale również świetnie zabezpieczają ścianę przed zabrudzeniami podczas gotowania
i przyrządzania posiłków.

Wielkość paneli szklanych, ich kolor i grafikę wybieramy według indywidualnych upodobań i potrzeb, oferta rynkowa w tym temacie jest ogromna i – przede wszystkim –  urozmaicona.

Dużym zainteresowaniem cieszą się innowacyjne rozwiązania, czyli możliwość drukowania wzorów i grafik bezpośrednio na szkle hartowanym lub zastosowanie szkła laminowanego, gdzie dwie tafle szkła sklejone są specjalną folią z nadrukiem.

  Zalety szkła laminowanego i hartowanego

Panele szklane do kuchni Warszawa 

Jakie szkło hartowane wybrać na ścianę
w kuchni?

Szkło hartowane znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni i łazience, ale w tych pomieszczeniach montowane jest najczęściej. Jednym z głównych powodów jest zapewne wymiar praktyczny, czyli utrzymanie czystości. Przestrzeń nad blatem kuchennym, dolnymi szafkami oraz kuchenką gazową najłatwiej i najszybciej ulega zabrudzeniu, a szkło jest łatwe do mycia.

Panele ze szkła hartowanego doskonale chronią ścianę przed kurzem, brudem i tłuszczem, a jednocześnie – dzięki różnorodności kolorów i wzorów – są świetną dekoracją.

 • Float – bezbarwne, przezroczyste szkło, które  można zamontować na pomalowanej ścianie lub przykryć nim fototapetę.
 • Szkło lakierowane – niezwykle trwałe, a przy tym efektowne.
 • Szkło zbrojone – wzmacniane jest siatką lub folią polipropylenową, tzw. bezpieczne szkło.

Szkło lakierowane Warszawa 

Zalety szklanych paneli na ścianie
w kuchni

 • Szkło doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz, pięknie się prezentuje i odbija światło potęgując efekt.
 • Panel szklany pozwala na indywidualną aranżację i realizację swoich – często zupełnie wyjątkowych
  – wizji.  Bezpośrednio na szkle lub  na specjalnej  folii można wydrukować każdą grafikę, również tę własnego projektu. Modne w kuchni są kolorowe motywy o  nieograniczonej tematyce i wzorach,  efektowne
  i interesujące jest np. zastosowanie wydruków zdjęć np. rodzinnych.
 • Dopasowanie odpowiedniej kolorystyki do wyposażenia wnętrza jest łatwe i pozwala na stworzenie harmonijnej całości.
 • Jednobarwne, jasne panele szklane świetnie sprawdzają się w małych kuchniach, gdzie optycznie powiększają pomieszczenie.
 • Szeroki wybór rodzajów szkła sprawia, że do każdej kuchni można dobrać takie, które najbardziej pasuje do jej klimatu – przezroczyste, kolorowe, połyskujące, matowe czy mleczne.
 • Szkło hartowane posłuży długie lata – jest odporne na stłuczenia i wysoką temperaturę.

Kto powinien  zamontować szklane panele
w kuchni?

Panel szklany nie musi być w jednym kawałku, często są to drobniejsze elementy. Montaż szkła w kuchni dodatkowo wymaga wycięcia w nim otworów na gniazdka elektryczne i włączniki, a docięcie samych paneli musi być niezwykle precyzyjne. Z tych właśnie względów zdecydowanie wybierz profesjonalny zakład szklarski, gdzie praca wykonywana jest na bazie rzetelnej fachowej wiedzy, doświadczenia i praktyki.

  Bezpieczeństwo szkła - jakie są najlepsze rozwiązania?

W Warszawie jest taki szklarz – DW Glass.  Zapoznaj się z naszą ofertą –  znajdziesz w niej wiele pięknych,  nietuzinkowych rozwiązań. Być może któreś z nich stanie się inspiracją dla Twojego projektu.

Zapraszamy do kontaktu, współpraca z nami zaowocuje wykonaniem zlecenia terminowo, solidnie i estetycznie.

Przewiń do góry