Przeszklone ścianki działowe w biurze

Przeszklone ścianki działowe w biurze – czy to dobre rozwiązanie?

Jeśli ktoś pracuje w biurze, spędza w swoim miejscu pracy co najmniej jedną trzecią dnia, a często więcej. Dlatego niewątpliwie udogodnieniem jest dobrze zaprojektować przestrzeń jego aktywności zawodowej, która nie będzie przeszkodą w wykonywaniu jego obowiązków, ale także przyczyni się do zwiększenia jego wysiłków.

Przeszklone ścianki działowe w biurze

Elegancja, minimalizm, przestronność – te cechy sprawiły, że szklane ścianki działowe w biurze w ostatnich latach zdominowały rynek, licząc m.in. instytucje państwowe, placówki medyczne, a nawet prywatne mieszkania czy rezydencje. Popularne trendy takie jak surowe loftowe klimaty, staromodne przestrzenie biurowe i wszechobecna prostota pozwalają na szerokie zastosowanie szkła w aranżacji wnętrz. Oczywiście szklane ściany i wszystko z tym związane w szeroko rozumianej tematyce architektonicznej mają swoje plusy i minusy, o których przeczytacie w naszym poniższym artykule. Czy przeszklone ścianki działowe w biurze jest dobrym rozwiązaniem? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź, to koniecznie czytaj dalej!

Zobacz nasze realizacje: Zabudowy Szklane Warszawa

Przeszklone ścianki działowe w biurze
Przeszklone ścianki działowe w biurze

Przeszklone ścianki działowe w biurze – zalety oraz wady

Tak jak już wspomnieliśmy, przeszklone ścianki mogą mieć zarówno swoje zalety, ale także i wady. Do tych pierwszych należą m.in.:

  • Szklane powierzchnie są bezpieczne, funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu, a dzięki przepuszczalności światła sprawiają, że przestrzenie wydają się większe, jaśniejsze i bardziej ludzkie niż w rzeczywistości. Aby mieć pewność, że pracownik nie wejdzie w szklaną ściankę, warto skorzystać z matowych rozwiązań lub wzorzystych naklejek, które dodatkowo ozdobią pomieszczenie.
  • Przegrody szklane mogą być wykonane w dowolnym kształcie i rozmiarze, dzięki czemu zmieszczą się w danej przestrzeni.
  • Szklane działki w biurze są praktyczne i można je łatwo dopasować do danej przestrzeni. Optycznie powiększają pomieszczenie, ułatwiają jego doświetlenie oraz wpływają pozytywnie na samopoczucie pracujących w nim osób.
  • Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku sprawdzenia dyspozycyjności danego pracownika. Przez szybę łatwo zauważysz, czy dany pracownik jest obecnie na przerwie, czy prowadzi ważne spotkanie.
  Drzwi szklane przesuwne wady i zalety

Surowy, nowoczesny i nieco chłodny klimat, jaki towarzyszy towarzystwu dużych szklanych elementów, nie musi przemawiać jednakże do każdego. O ile zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mogą sprzeciwiać się aranżacjom szklanym, o tyle techniki zdobienia szklanych ścian, a nawet opcje matowe dają więcej możliwości niezdecydowanym. Fakt również, że szklane działki są przezroczyste, możemy jednakowo wpisać do zalet, ale także do wad. Przecież nikt nie lubi, jak się mu patrzy na ręce! Oczywiście należy również pamiętać o regularnym czyszczeniu powierzchni. Jednakże mycie szklanych ścianek jest wyjątkowo proste i nie wymaga specjalnych preparatów.

Zabudowy Szklane Warszawa
Zabudowy Szklane Warszawa

Szklane ściany w biurze

Podsumowując, szklane ścianki działowe w biurze to dobre rozwiązanie niemal dla każdego przedsiębiorstwa! Oprócz prostości są również niezwykle funkcjonalne, dając nam możliwość kształtowania powierzchni zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Dlatego przy projektowaniu workspace’u na naprawdę wysokim poziomie warto skorzystać z rąk profesjonalistów, którzy znają się dany fachu.

Nasza firma to przede wszystkim wykwalifikowany zespół, który doradzi Ci nie tylko w wyborze odpowiedniego materiału, ale również przedstawi najlepsze techniki przetwórcze oraz wykończenia, które najlepszej sprawdzą się w przypadku Twojego biura. Nie czekaj i już dzisiaj skontaktuj się z nami! Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w naszej ofercie: Szklarz Warszawa

Zobacz również:

Przewiń do góry