Panele szklane do kuchni

Panele szklane do kuchni czy płytki. Czy zwykłe płytki do kuchni to już przeżytek? I tak i nie, gdyż na rynku dostępne są także panele szklane do kuchni. Zapewnią one nowoczesny design i efekt wow! Odpowiednie wykończenie to wisienka na torcie, zatem warto dobrać dodatki wykończeniowe swojej kuchni tak, aby chciało się do niej wracać i przyrządzać smaczne posiłki.

Zwykłe płytki ceramiczne do kuchni są każdemu znane i nie trzeba przytaczać ich wad i zalet, ale jak to się ma do paneli szklanych?

To nowinka na rynku, elegancki dodatek, który będzie pasował do każdego wnętrza kuchni. Czym się charakteryzują, jak dbać o panele szklane, czy montaż jest czasochłonny? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Panele szklane , cóż to tak naprawdę jest?

Panele szklane wykonywane są ze szkła hartowanego, są idealnym wykończeniem kuchni. Stosuje się je zamiast typowych płytek na ścianach. Nie muszą być to zwykłe, nudne panele szklane. Ozdobione wyjątkowym wzorem będą stanowić niezwykły design kuchni. Są montowane w kuchni nad blatem roboczym, przez co tak samo skutecznie jak i zwykłe płytki chronią ścianę przez zabrudzeniami, których nie sposób uniknąć przy gotowaniu.

Panele szklane do kuchni
Panele szklane do kuchni

Istotną różnicą pomiędzy wyborem płytek standardowych, a paneli szklanych jest to, że szklane panele można wykonać pod indywidualny wymiar, a co za tym idzie jednym takim panelem pokryć całą powierzchnię nad blatem.

Zalety paneli szklanych do kuchni

Utrzymanie czystości paneli szklanych to kluczowa ich zaleta. Aby zachować je w czystości, wystarczy zwykła mokra ściereczka, oczywiście jeśli w grę wchodzą tłuste zabrudzenia dodatkowo odpowiedni detergent i zabrudzenie szybko znika. Dodatkowym plusem będzie to, że panele szklane mogą być zamontowane na całej długości blatu, przez co tak jak w standardowych płytkach unikamy łączenia ich fugą. A kto czyścił fugę z zabrudzeń, ten wie, jaki to nie lada kłopot już po paru miesiącach użytkowania.

  Jak wybrać szkoło szkło do okien i drzwi?

Odporność na wysokie temperatury oraz stłuczenia. W kuchni nie brakuje bardzo wysokich temperatur, gorących potraw, przypadkowego chlapnięcia rozgrzanym olejem. To wszystko nie jest straszne szklanym panelom.

Wybór kolorów, wzorów, a może własna grafika? W tym wypadku panele szklane to idealny wybór, aby podkreślić swoją indywidualność. Panele wykonane w różnych kolorach, wzorach, a mogą być ozdobione wybraną przez nas grafiką, czy napisem.

Łatwość montażu. Panele szklane można zamontować także samodzielnie. Oczywiście najlepiej to powierzyć profesjonalistom, ale jeśli mamy żyłkę złotej rączki, można pokusić się o samodzielny montaż. Aby to zrobić wystarczy oczyścić powierzchnię, na której umieścimy panel szklany oraz zakup odpowiedniego kleju. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej ułatwić sobie montaż, można posłużyć się specjalnymi uchwytami.

A może płytki do kuchni?

Poświęćmy nieco czasu także płytkom do kuchni. Płytki ceramiczne nad blat to najbardziej popularne rozwiązanie kuchenne, co tu dużo mówić, praktycznie można je znaleźć w każdej kuchni. Różnorodność wzorów jest naprawdę pokaźna, ale wspomniane wcześniej fugi, na których odkłada się tłuszcz i zabrudzenia, niestety z biegiem czasu dają bardzo nieładny efekt. Oczywiście są odpowiednie preparaty do fug, jednak wymaga to sporego wysiłku.

Panele szklane, czy jednak płytki do kuchni?

Jeśli zależy Ci na stereotypowej kuchni i nie przywiązujesz uwagi do nowinek designerskich, to wybór powinien paść na standardowe płytki. Jeśli jednak wolisz ciekawsze wnętrza, pragniesz, aby Twoja kuchnia była wyjątkowa, nowoczesna, to wybór szklanych paneli to strzał w dziesiątkę. Panele szklane, wykonane ze specjalnego hartowanego szkła podkreślą tylko dodatki, jakie posiadasz w kuchni. Nowoczesność, a także sam komfort użytkowania, czyli utrzymania w czystości to znaczący plus za ich montażem.

Warto dodać także, że sama jakość wykonania płytek ceramicznych będzie o wiele niższa, niż jakość wykonania panel ze szkła hartowanego. Jeśli szukasz wykończenia kuchni w eleganckim stylu i przede wszystkim na lata, to panele szklane sprawdzą się idealnie. DW GLASS wykona dla Ciebie panele szklane najwyższej jakości. Zapraszamy do kontaktu.

  Jak dobrać szkło do stylu wnętrza?

Zobacz również:

Przewiń do góry