Kuchnia z motywem szkła

Kuchnia z motywem szkła – sprawdź, gdzie wykorzystać ten rodzaj materiału wykończeniowego. Szkło w kuchni jest rozwiązaniem nowoczesnym, praktycznym, funkcjonalnym i szalenie efektownym. Współczesne aranżacje to przede wszystkim oryginalne, nietypowe pomysły z wykorzystaniem szklanych paneli.

Standardowe płytki powoli, ale konsekwentnie odchodzą do lamusa. Klasyczna glazura coraz częściej wypierana jest przez hartowane szkło  z grafiką, a jako pierwsze zastąpione szkłem zostały płytki nad blatem kuchennym.

Glazura już nieco się opatrzyła i wydaje się nudna dlatego szklana tafla nad blatem sprawdza się zarówno w klasycznych,
jak i nowoczesnych wnętrzach.

Szkło do kuchni – szklane  panele nad blaty kuchenne

W kuchni szersze zastosowanie znajduje szkło hartowane – doskonale sprawdza się przy kuchenkach gazowych i elektrycznych oraz w miejscach, gdzie występują duże wahania temperatury. Zalety szkła hartowanego:

  • odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne
  • jest twardsze od zwykłego szkła i uchodzi za bezpieczniejsze
  • jakościowo znacznie przewyższa zwykłe szkło, a mimo to cena jest przystępna.

Szkło hartowane jest jedynym możliwym wyborem, jeśli  konieczne będą jakiekolwiek otwory.

Obecnie bardzo popularne są panele szklane z grafiką, jej wybór w znacznym stopniu wpływa na  aranżację  i nadaje kuchni wyjątkowego charakteru. Grafika może kolorystycznie współgrać z ogólnym stylem pomieszczenia lub tworzyć niepowtarzalny efekt  na zasadzie kontrastu. Nadruk nanoszony jest na wewnętrzną stronę szyby, dzięki czemu nie płowieje i nie ściera się. Szkło z grafiką to rozwiązanie na lata.

Wprawdzie szkło szybko się brudzi, ale jednocześnie łatwo je umyć i dlatego – jeśli dbasz o nie regularnie – zawsze prezentuje się elegancko i przyciąga wzrok.

Tafla szkła z grafiką może zostać zamontowana jako całość lub złożona z elementów, a profesjonalna ekipa DW Glass Warszawa  zadba o to, by łączenia były jak najmniej widoczne.

Szklane panele z grafiką do kuchni / Warszawa 

Szklany panel lacobel – co to jest?

Lacobel to panel z niehartowanego szkła z jednokolorowym nadrukiem. Jest trwały i łatwy w montażu. Ozdabia kuchenną ścianę i chroni ją przed zabrudzeniem, zastępuje płytki ceramiczne. Prezentuje się bardzo efektownie i można go dopasować do każdego wystroju.  Wybierając lacobel w  szybki sposób odmienisz wygląd swojej kuchni, ponieważ  jego montaż jest  prosty  i nie wymaga remontu.

  Zalety szkła laminowanego i hartowanego

Czy w małej kuchni sprawdzi się szkło na ścianie?

Szkło wydaje się stworzone do małych kuchni – nadaje lekkości i optycznie powiększa pomieszczenie. Gładka i błyszcząca powierzchnia ściany prezentuje się niezwykle elegancko i nowocześnie, a duży wybór szkła lakierowanego pozwala na realizację najbardziej śmiałych pomysłów. Dekoracyjny panel może zajmować całą przestrzeń między szafkami lub stanowić niewielki akcent w wybranym miejscu.

Panele lakierowane ze szkła hartowanego / Warszawa 

Zapraszamy do galerii zdjęć – zobacz jak pięknie prezentują się nasze realizacje

Szklarz Warszawa – szkło lakierowane i szkło z grafika do kuchni 

Co to znaczy, że szkło jest bezpieczne?

Mówiąc ” bezpieczne szkło” mamy na myśli szkło hartowane. Cecha ta wynika ze sposobu jego obróbki, a oznacza,
że w przypadku stłuczenia rozbija się na drobne, tępe okruchy, w przeciwieństwie do zwykłego szkła, które rozpada się na długie i ostre igły. Zahartowane szkło jest poza tym odporne na uderzenia i urazy mechaniczne, więc generalnie rzadziej ulega stłuczeniu.

Stół kuchenny ze szklanym blatem – czy  to dobry pomysł?

Szklane blaty robocze wykonane z wysokogatunkowego szkła dekoracyjnego są niezwykle estetyczne, trwałe i zwyczajnie – bardzo ładne. Szkło jest materiałem często wybieranym na blaty kuchenne właśnie ze względu na efektowną prezencję, a jednocześnie funkcjonalność.

Transparentne szkło hartowane ( bezbarwne, pozbawione wzorów)  od dawna służy do wyrobu blatów stołowych, ale  obecnie bardziej na czasie jest posiadanie stołu ze szkła ozdobnego – barwionego, z nadrukiem.  Szklane blaty robocze doskonale sprawdzają się w kuchni ponieważ są trwałe, odporne na  szkodliwe działanie wody i wilgoci oraz na zanieczyszczenia
i odbarwienia.

Popularność szkła jako materiału wykończeniowego stale rośnie i bynajmniej nie ogranicza się do paneli w kuchni.  Konstrukcje ze szkła są piękne i modne, tworzą we wnętrzach nowoczesny design i tylko od Twojej wyobraźni zależy jak dużo szklanych elementów znajdzie się w Twoim domu.

  Jak wiercić otwory w szkle?

Zobacz również:

Przewiń do góry