Montaż szkła na balkonach i tarasach

Balustrady szklane. Montaż balustrady szklanej. Montaż szkła na zewnątrz budynku. Szklane zabudowy tarasów. Czy szkło na balkonie ma sens? Szkło na tarasie – czy to się sprawdza? Szklane balustrady i barierki. Montaż szklanych elementów na balkonach i tarasach. Czy szkło na balkonie lub tarasie jest trwałe?

Montaż szkła na balkonach i tarasach

Szklana balustrada tylko pozornie wydaje się  delikatna i krucha, w rzeczywistości  jest mocna, trwała i bezpieczna. Doskonale sprawdza się nie tylko wewnątrz budynków, ale również jako nowoczesne wykończenie schodów zewnętrznych, balkonów i tarasów.

Szklane balustrady są dzisiaj powszechnie stosowane zarówno w nowobudowanych lokalach, jak i w starszych poddawanych remontowi lub renowacji. Szkło jest obecnie bardzo popularnym materiałem i stałym elementem współczesnej architektury. Szklane wykończenia są szalenie efektowne, wytrzymałe i uniwersalne, tworzą interesujący design.

Rodzaje szkła na balustrady zewnętrzne

Balustrady zewnętrzne na balkonach i tarasach wykonuje się najczęściej ze szkła hartowanego lub laminowanego, które  gwarantują bezpieczne użytkowanie.  Szkło hartowane jest materiałem o dużej wytrzymałości, a w przypadku stłuczenia rozpada się na małe, nieostre
i niezagrażające bezpieczeństwu fragmenty. W przypadku szkła laminowanego (  inaczej – szkło klejone ) zaletą jest jego struktura, która uniemożliwia rozsypywanie się kawałków szkła po stłuczeniu i utrzymuje je w jednym elemencie, a  poza tym, żeby rozbić taką szybę potrzeba naprawdę dużo siły.

Odpowiedni rodzaj szkła zapewnia odporność  wyrobu na różnego rodzaju uszkodzenia, a jednocześnie nie ogranicza widoczności ani przepływu światła. Prezentuje się elegancko – to niebanalna i ponadczasowa estetyka.

Szkło doskonale współgra z innymi materiałami, np. aluminium czy stalą, i chętnie jest z nimi łączone na potrzeby montażu.  Każdy z tych duetów prezentuje się świetnie, jest  solidny i bezpieczny. Na  wybór wykończenia i rodzaju montażu  decydujący wpływ mają głównie preferencje i upodobania inwestora.

Balustrady szklane znajdują szerokie zastosowanie:

  • w obiektach publicznych – np.  biurowce, przychodnie
  • w domach i mieszkaniach – przy schodach wewnętrznych i zewnętrznych, jako barierki balkonowe i tarasowe.
  Bezpieczeństwo szkła - jakie są najlepsze rozwiązania?

Montaż balustrady szklanej na balkonie lub tarasie

Szkło jest materiałem idealnym do  innowacyjnej aranżacji, a zastosowane na zewnątrz budynku nadaje mu lekkości i podkreśla nowoczesny charakter. Jak wygląda mocowanie szklanych balustrad i  jakie rozwiązanie  proponują producenci?

Rodzaj  mocowania szkła w balustradzie ma ogromne znaczenie dla prezencji całej konstrukcji, a umówmy się, że jest ona równie ważna, co solidność wykonania i jakość  użytych materiałów.

Najczęściej stosowane metody montażu szklanych balustrad na balkonach i tarasach:

  • Mocowanie punktowe – szyby mocuje się przy pomocy stóp montażowych lub rotul, czyli specjalnych uchwytów ( wsporników). Rotule to  nieduże okrągłe elementy montażowe, najczęściej ze stali nierdzewnej. Łatwo dopasować je do każdej szyby, bez względu na jej grubość, ciężar i wielkość. Balustrady szklane na rotulach wyglądają wyjątkowo estetycznie i są bezpieczne dla użytkowników.
  • Mocowanie liniowe – profile balustradowe łączone są z szybą poprzez klinowanie lub skręcanie. Taflę szkła mocuje się w specjalnej szynie znajdującej się pod nią, najpierw należy dobrze umocować ją do podłoża, czyli przykręcić  lub przyspawać.

Podczas mocowania szklanych balustrad ważna jest  znajomość tematu  i odpowiednia technika. Firma DW Glass z Warszawy zapewnia fachowe doradztwo oraz profesjonalny montaż – zapraszamy do kontaktu 516 – 828 – 470  lub biuro@dwglass.pl 

Jakie są rodzaje szklanych balustrad?

Ze względu na budowę balustrady szklane dzielimy na dwa rodzaje:

  • balustrady całoszklane – cała konstrukcja zbudowana jest ze szkła, a mocowanie wykonuje się do podłogi, sufitu albo stopni
  • balustrady ramowe – konstrukcja oparta jest na stalowej ramie, boki takiej balustrady stanowią słupki i wsparta na nich poręcz.

Odpowiednio zamocowana szklana balustrada jest równie bezpieczna co np. metalowa. Jej minimalistyczny  i delikatny wygląd optycznie zwiększa przestrzeń, umożliwia panoramiczny widok.  Szklana balustrada to  świetne rozwiązanie architektoniczne w nowych  budynkach, ale również doskonały  sposób na odświeżenie i wizualne odmłodzenie starszych nieruchomości.

  Drzwi szklane przesuwne - kiedy warto zdecydować się na ich zakup?

Nowoczesne wykończenie tarasu czy balkonu jest wizytówką domu. Ogólna prezencja budynku i pierwsze wrażenie jakie robi na odwiedzającym dużo mówi o gospodarzach czy właścicielach. Warto zatem zadbać o to, aby balustrady szklane  wykonał i zamontował profesjonalista – będą wtedy solidną i trwałą ozdobą budynku.

Przewiń do góry